نکات طلایی

چه نکاتی را هنگام خرید تردمیل باید بدانیم؟

زندگی شهری و مشغله‌های آن باعث شده که کمتر به فکر ورزش و تناسب اندام باشیم. شاید داشتن یک تردمیل در خانه بتواند ما را به ورزش کردن ترقیب کند. اما کدام مدل تردمیل برای ما مناسب است؟ فیکس اسپرت شما را دراین مورد راهنمایی می کند. به‌خاطر داشته باشید که اگر می‌خواهید یک تردمیل کاملا" اتوماتیک و با امکانات عالی و البته قیمت بیشتر بخرید، بهتر است عاقلانه تر عمل کنید.به‌جای آنکه مبلغی گزاف صرف خرید تردمیلی با امکانات آنچنانی بکنید یک تردمیل خوب و معمولی بخرید و با پول باقی‌مانده شرایط لازم برای کار با تردمیل را در خانه خود فراهم آورید.اگر شما امکان و انگیزه لازم برای کار با تردمیل را به مرور زمان از دست بدهید هم پول و هم سلامت‌تان را به باد خواهید داد.البته قیمت همیشه تعیین کننده نیست، پیشنهاد ما به شما این است که به جای دیدن قیمت‌های مختلف، نکاتی که در ادامه به آن‌ها اشاره کردیم را مدنظر قرار داده و بهترین مدل را که متناسب شرایطتان است را بخرید.

* نکات طلایی که در هنگام خرید تردمیل باید به آن ها توجه کنید *

بررسی نیاز شما برای خرید تردمیل

چگونگی استفاده از تردمیل را تعیین کنید. برای خرید تردمیل مناسب، مهم است که بدانید چگونه از آن استفاده می شود و چه کسی از آن استفاده خواهد کرد. لیستی از همه افراد خانواده خود را که بر روی تردمیل کار می کنند را فهرست کنید و اهداف تناسب اندام خود را در نظر بگیرید.مهم ترین مسئله در هنگام خرید تردمیل این است که شما یک مدل با کیفیت بالا خریداری کنید.
 به عنوان مثال، اگر شما قصد استفاده از تردمیل بطور مستمر را دارید، به یک موتور قوی نیاز خواهید داشت. اگر شما به طور عمده از آن برای پیاده روی استفاده می کنید، می توانید یک مدل با موتور کوچکتر خریداری کنید. همچنین مهم است که چه تعداد از افراد خانواده از تردمیل استفاده می کنند. اگر چندین دونده که روی تردمیل تمرین می کنند هستید، باید یک مدل با کیفیت بالا خریداری کنید.

بررسی نیاز شما برای خرید تردمیل

مکان قرار گیری تردمیل را مشخص کنید

مکان قرار گیری تردمیل را مشخص کنید

برای خرید تردمیل باید به ابعاد آن و فضایی که در خانه در اختیار دارید توجه کنید.اگر یک اتاق دارید که قبلا به عنوان یک ورزشگاه خانگی تنظیم شده است، ممکن است فضای کافی برای قرار دادن تردمیل را به طور دائم در اختیار داشته باشید. با این حال، اگر فضای کمتری دارید، ممکن است آن را در اتاق خواب، پذیرایی یا فضای دیگری قرار دهید. در این موارد، یک مدل تاشو که شما به راحتی می توانید آن را در یک گوشه قرار دهید، بهترین گزینه است.
در هنگام خرید تردمیل، به این نکته توجه کنید که تردمیل هایی که انعطاف پذیر نیستند دارای یک عرشه قوی و قاب می باشند، بنابراین معمولا گزینه خوبی برای دونده های مشتاق هستند.به یاد داشته باشید که تردمیل شما باید در نزدیکی یک منبع برق باشد. هنگامی که شما به دنبال یک فضای خالی در خانه خود برای تردمیل هستید، مطمئن شوید که یک پریز برق در این نزدیکی وجود دارد.


توجه به قدرت موتور تردمیل

موتور یکی از مهم ترین چیزهایی است که باید هنگام خرید تردمیل در نظر بگیرید. اکثر مدل ها دارای دو موتور هستند، یکی که کمربند و دیگری را قادر می سازد که تابع شیب را فعال کند. تردمیل ها با قدرت موتور سنجیده می شوند، که مقدار آن از ۱ اسب بخار تا ۷ اسب بخار متغیر است.شما برای استفاده مستمر از تردمیل باید یک موتور با حداقل ۱.۵ اسب بخار انتخاب کنید.اگر فقط قصد استفاده از تردمیل برای پیاده روی دارید، باید حداقل یک موتور ۲.۰ اسب بخار داشته باشید.اگر در نظر دارید به صورت منظم بر روی تردمیل خود کار کنید، موتور ۲.۵ تا ۳.۰ اسب بخار را خریداری کنید.شما باید یک تردمیل را با یک موتور مستمر کار با حداقل ۱.۵ اسب بخار انتخاب کنید.
توجه داشته باشید که موتور تردمیل یکی از نکاتی است که باعث تفاوت قیمت در تردمیل های مختلف می شود.

توجه به قدرت موتور تردمیل

دامنه سرعت استفاده از تردمیل

دامنه سرعت استفاده از تردمیل

اکثر تردمیل ها دارای دامنه های نسبتا وسیع هستند که به شما امکان می دهند تا زمانی که در حال اجرا یا راه رفتن هستید سرعت خود را ارتقا دهید. در بیشتر موارد، تنظیمات سرعت از ۱ تا ۱۰ کیلومتر در ساعت (مایل در ساعت) انجام می شود.
نکته مهم این است که در نظر داشته باشید سرعت مورد نظر شما برای استفاده از تردمیل چقدر است؟ به طور متوسط اکثر مردم در سرعت ۲ تا ۴ کیلومتر درساعت بر روی تردمیل حرکت می کنند.برای دویدن سرعت بین ۵ تا ۷ کیلومتر در ساعت استفاده می شود و بیشتر از این سرعت برای دونده های حرفه ای مورد استفاده قرار می گیرد .


توجه به قدرت بدنه و طول تسمه

اجزا تردمیل ازجمله تسمه، بدنه و تخت تردمیل اجزای کلیدی هستند، زیرا آنها بخشی از دستگاهی هستند که در آن حرکت می کنید.توجه به وزن بر تمامی اجزای سازنده تردمیل از جمله حرکت موتور و شیب به کار رفته شده هنگام استفاده تاثیر مستقیم می گذارد. همچنین بر روی جنس و ضخامت تخته، ابعاد غلطک، تسمه و بدنه تردمیل نیز موثر است. بدیهی است هر اندازه وزن کاربر بیشتر باشد، نیاز به تهیه تردمیلی قوی‌تر با قدرت تحمل بالاتر دارد.در نظر داشته باشید هر تردمیلی تا وزن مشخصی را می تواند تحمل کند و فشاری که از طرف شما در حین دویدن به دستگاه وارد می شود خیلی بیشتر از وزن طبیعی شماست.
نوارنقاله ها در اندازه های مختلف متفاوت است،اطمینان حاصل کنید که طول تسمه دستگاه به‌ حد کافی برای بلند‌ترین گام شما مناسب باشد.عرض تسمه نیز باید به‌اندازه‌ای باشد که دست شما به‌راحتی به دسته‌های تردمیل برسد.  به طور کلی، طول ۴۸ تا ۵۰ اینچ برای پیاده روی مناسب است با این حال، دوندگان احتمالا نیاز به یک تسمه با طول بلند تر دارند.

توجه به قدرت بدنه و طول تسمه

خرید تردمیل
شما همشهریان گرامی می توایند همواره با تماس با پشتیبانی فیکس اسپرت بهترین و کاملترین مشاوره را جهت خرید تردمیل مورد نظر خود دریافت کنید. ما به شما اطمینان می دهیم مشاوران ما بدون جانب داری اطلاعاتی درست و دقیق در اختیار شما قرار می دهند.
خریدتردمیل
ایمنی هنگام ورزش با تردمیل

ایمنی هنگام ورزش با تردمیل

اگر هنگام دویدن یا راه رفتن از روی تردمیل سقوط کنید، حتما صدمه خواهید دید، بنابراین شما باید ویژگی های ایمنی تردمیل مورد نظر خود را هنگام خرید مطالعه کنید.امروزه اکثر تردمیل ها دارای گیره ای هستند که به لباس شما متصل می شوند، به‌طوری که اگر در هنگام راه‌رفتن یا دویدن تعادل خود را از‌دست بدهید با تکان ناگهانی شما گیره از لباس کنده شده و دستگاه به‌طور اتوماتیک خاموش می شود.اگر در زمره افرادی هستید که نمی‌توانید تعادل خود را به‌خوبی حفظ کنید یا کودک شیطانی در خانه دارید، از این ویژگی در تردمیل غافل نشوید.برخی از تردمیل‌های جدید دارای قابلیتی است که مانع از آسیب به زانو و مفاصل هنگام استفاده از آن می‌شود. این قابلیت برای افرادی که دارای زانو درد یا درد مفاصل هستند حایز اهمیت است.
اگر در منزل فرزند دارید، ممکن است بخواهید یک مدل را انتخاب کنید که نیاز به یک کد خاص برای روشن شدن دارد. به این ترتیب، بچه های شما به طور تصادفی نمی توانند تردمیل را روشن کنند و صدمه ببینند.


سایر امکانات تردمیل

در هنگام خرید تردمیل، ممکن است شما به دنبال ویژگی های اضافی در تردمیل خود باشید. بسیاری از تردمیل های پیشرفته با ویژگی های ویژه مجهز هستند که می توانند تمرین شما را خسته کننده تر یا کارآمد تر کنند. به عنوان مثال، ممکن است شما یک مدل با مانیتور ضربان قلب مجهز به ردیابی شدت تمرین خود بخواهید.برخی از تردمیل ها توانایی اتصال به اینترنت را دارند و از طریق برنامه نقشه یک مسیر مجازی ارائه می دهند، بنابراین شما احساس می کنید مسیری معروف را اجرا می کنید، مانند ماراتن شهر نیویورک. اگر دوست دارید در طول تمرین خود به موسیقی گوش دهید، ممکن است یک مدل با بلندگو بخواهید که بتوانید iPod یا پخش کننده موسیقی خود را به آن وصل کنید.همچنین قابلیت هایی نظیر تنظیم شیب تردمیل، تنظیم LCD صفحه، داشتن امکانات اضافی از قبیل سیستم اندازه گیری چربی بدن، تست سلامتی، خنک کننده بدن، سیستم تاشو، ویبراتور، تخته شنا و …  حائز اهمیت است.

سایر امکانات تردمیل

گارانتی و خدمات پس از فروش تردمیل

گارانتی و خدمات پس از فروش تردمیل

هنگامی که شما برای خرید یک تردمیل سرمایه گذاری می کنید، می خواهید اطمینان حاصل کنید که برای سال ها می توانید از آن استفاده کنید.تردمیل‌ها وسایلی ارزان قیمت نیستند که با خراب شدن یکی، دیگری بتواند به سادگی جای آن را بگیرد. به همین دلیل هنگام خرید کردن از داشتن گارانتی کالا مطمئن شوید. قرارداد گارانتی را به خوبی مطالعه کنید و مطمئن شوید که حداقل یک سال دستگاه شما را در برابر آسیب‌های مختلف پوشش بدهد. ممکن است شرکت در مقابل هزینه اضافی گارانتی بهتری به شما پشنهاد بدهد، در اینصورت اگر شما قصد استفاده مستمر از تردمیل خود را دارید بهتر است روی آن سرمایه گذاری کنید. کلینیک تخصصی فیکس اسپرت مفتخر به ارائه کلیه خدمات پس از فروش از جمله تعمیر، تجهیز و بازبینی انواع مدل های تردمیل در مناطق مختلف شهر اصفهان چه در محل و چه به صورت حضوری است.

امیدواریم نکات طلایی گفته شده کمک شایانی هنگام خرید تردمیل به شما باشد.


مشاوره جهت خرید تردمیل در اصفهان