انواع تردمیل خانگی و باشگاهی

انواع تردمیل خانگی و باشگاهی

درباره تردمیل

بسیاری از افراد به دلیل مشغله زیاد فرصت ورزش کردن و رفتن به طبیعت را ندارند و امروزه توجه مردم به تناسب اندام و زیبایی بدن به طور چشمگیری افزایش یافته به همین دلیل مخترعین و سازندگان وسایل ورزشی تلاش کردند تا دستگاهایی را طراحی کنند که مردم بتوانند در فضاهای کوچکی مانند باشگاه یا منزل ورزش کنند. ما در اینجا می خواهیم به بررسی بیشتر تردمیل های خانگی و باشگاهی بپردازیم.تردمیل های خانگی برای انجام ورزش های کم حجم در خانه و تردمیل های باشگاهی برای انجام ورزش هایی با حجم بیشتر و حرفه ای تر استفاده می شوند.


انواع تردمیل :

۱) تردمیل خانگی                                                                            
۲) تردمیل باشگاهی
۳) تردمیل چند کاره
۴) تردمیل موتور دار 

۵) تردمیل بدون موتور
۶) تردمیل آبی
۷) تردمیل با شیب برقی
۸) تردمیل بدون شیب برقی


تردمیل‌ ها در انواع موتور‌دار و بی‌موتور تولید می‌شوند. انواع بی‌موتور آن ساده، سبک و ارزان بوده و فضای زیادی را به خود اختصاص نمی‌دهند.همچنین این مدل از تردمیل فقط با نیروی وزن پاها به حرکت درمی‌آید. اما در نوع موتوردار این تردمیل‌ها، موتور موجود در آن موجب چرخش تسمه و حرکت صفحه تردمیل می‌شود. این نوع تردمیل تکنولوژی پیشرفته‌تری دارد به علاوه می‌توان سرعت حرکت بر روی آن را تنظیم کرد. همچنین کاربران می‌توانند سرعت آن را به صورت شیب‌دار نیز تنظیم نمایند به گونه‌ای که انگار در یک مسیر سر بالایی در حرکت هستید. تردمیل‌های مورد نظر به یک مانیتور کامپیوتری مجهز هستند که از طریق همین سیستم، کاربر الگوی حرکت خود را بر روی دستگاه تنظیم می‌کند. همچنین از طریق اتصال سیم‌های مخصوص آن به بدن، ضربان قلب فرد را نیز نشان می‌دهد تا ورزشکار از شدت ورزش و حرکات خود اطمینان یابد.

تردمیل موتور دار
فیکس اسپورت

پر کاربردترین تردمیل ها ، تردمیل خانگی و باشگاهی می باشند که ما در اینجا به معرفی آن ها می پردازیم :

تردمیل خانگی

مردم جهت بهره‌مندی و صرفه جویی در زمان و هزینه‌های خود اقدام به تهیه لوازم ورزشی جهت استفاده در محیط خانه می کنند که در این راستا می توان به جرات گفت تردمیل در راس خرید لوازم ورزشی مناسب برای محیط خانه است. به دلایل دیگری همچون شرایط بد آب و هوایی، دسترسی راحت در هر زمان و کاهش هزینه‌ها، انتخاب بهترین تردمیل خانگی می تواند سرمایه‌گذاری بلند مدت در جهت برنامه‌های ورزشی شما باشد که با توجه به وزن کاربر یا کاربرانی که قرار است در خانه از این وسیله استفاده کنند، انتخاب باید شوند.تردمیل های خانگی معمولا کوچک و مناسب آپارتمان نشینی و فضای کم آن طراحی شده اند و با داشتن امکاناتی نظیر قدرت تاشوندگی که دارند این امکان را به کاربران خود میدهید تا در صورتی که از تردمیل استفاده نکردند به راحتی بتوانند آن را جمع کرده و از فضای منزل نهایت استفاده را بکنند. به خاطر داشته باشید که موتور این تردمیل ها اکثرا DC میباشد و با برق متناوب تامین نیرو میکنند.

فیکس اسپورت

تردمیل باشگاهی

تردمیل باشگاهی یکی از پرکاربردترین دستگاه‌های ورزشی پرطرفدار به شمار می‌آیند که در کنار سایر دستگاه‌ها در باشگاه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. همچنین این محصول از محبوبیت بسیاری در باشگاه‌های ورزشی برخوردار است. به گونه‌ای که این وسیله مدت‌هاست جزء دستگاه‌های اصلی فیتنس در باشگاه‌ها محسوب می‌شود. محبوبیت این دستگاه به این دلیل است که ساده‌ترین فعالیت روزمره، اعم از راه رفتن و دویدن را شبیه سازی می‌کند. استفاده از این محصول با اینکه بسیار آسان است اما خیلی از افراد نمی‌توانند به درستی از آن استفاده نمایند. نحوه درست استفاده کردن از این محصول، تمرینی مفید و ایمن را برای شما به ارمغان می‌آورد. این دستگاه ورزشی دارای یک تسمه است که با راه رفتن و یا دویدن روی آن، تسمه شروع به چرخش کرده و موجب به حرکت درآوردن صفحه آن می‌شود. در واقع می‌توان گفت تردمیل‌ها یکی از بهترین و کارآمدترین وسایل ورزشی جهت کاهش وزن محسوب می‌شوند. قیمت تردمیل‌ باشگاه نسبت به انواع خانگی آن بالاتر است چرا که از لحاظ فنی قویتر بوده و از قدرت موتور بالاتری برخوردارند در نتیجه وزن بیشتری را تحمل می‌کنند و همانطور که از نامشان پیداست به منظور استفاده در باشگاه‌ها طراحی شده‌اند. همچنین این تردمیل‌ها دارای برنامه‌های از پیش تعیین شده‌ای برای استفاده کاربران هستند. از این گذشته این محصول قابلیت ثبت برنامه‌های جدیدتر و پیشرفته‌تر ویژه مربیان را نیز به همراه دارد. علاوه بر این کیفیت و امکانات موجود در تردمیل‌ها هستند که در میزان کارکردگرایی این محصول تاثیرگذارند.

فیکس اسپورت

تفاوت تردمیل خانگی و باشگاهی در نگاه کلی :

تفاوت تردمیل باشگاهی و خانگی در قدرت موتور آن میباشد.تردمیل ها دارای قدرت موتور ۲ اسب و۳ اسب بخار میباشد.که در مدلهای باشگاهی تردمیل با قدرت موتور بالاتر استفاده میشود.بعضی از تردمیل ها دارای لوازم جانبی نیز میباشند که شامل مسگری,ماساژور,چرخش کمر,دراز نشست ,۴ طناب ,وزنه ۱٫۵ و ۲کیلویی میباشند که به تنهایی یک باشگاه کوچک را در منزل تداعی میکند. کاربرد این وسیله در تست ورزش نیز میباشد که در آن بیمار فعالیتی محدود را متناسب با وضعیت پایش سیستم قلبی ـ عروقی خود انجام می‌دهد. تردمیل‌ها همچنین در فیزیوتراپی به عنوان فعالیتی در جهت توان‌بخشی اعضای آسیب دیده یا بهبود سریع‌تر پس از جراحی به‌کار می‌روند. برای مثال تردمیل آبی بسیار مناسب جهت درمان می باشد.