دلایل سروصدای تردمیل چیست؟ | تعمیر تردمیل در اصفهان

دلایل سر و صدای تردمیل چیست؟

دلایل احتمالی سر و صدای تردمیل چیست؟

شنیدن سر و صداهای تردمیل مانند جیر جیر حین راه رفتن یا دویدن بر روی تردمیل نشانه خوبی نیست. نوع سروصدای تردمیل می تواند محل نقص یا خرابی را نشان دهد. از این رو بهتر است با مشکلات احتمالی مربوط به تسمه، موتور و سایر اجزای تردمیل آشنا شویم. ورزش بر روی تردمیل نباید با ایجاد یک سمفونی از انواع سروصدا همراه باشد. اگر حین دویدن یا راه رفتن بر روی تردمیل سروصدای بلندی را می شنوید، به احتمال زیاد، تردمیل به تعمیر نیاز خواهد داشت. برای پیشگیری از مشکلاتی که باعث ایجاد تعمیرات هزینه بر می شود، باید از اصول نگهداری و راهنمای سرویس اجزای مهم تردمیل مانند تسمه، موتور، کنسول و ... بهره بگیرید. همیشه باید دفترچه راهنمای محصول را به دقت مطالعه نمایید. از این مسئله اطمینان حاصل کنید که فروشگاه ارائه دهنده تردمیل از خدمات پس از فروش بلند مدت نیز پشتیبانی می کند. در صورت سروصدای تردمیل قبل از انجام هر کاری بهتر است دستگاه را از برق جدا کنید، و اگر با تعمیرات تردمیل آشنایی کاملی ندارید، بهتر است با متخصصان و تعمیرکاران این کار کمک بگیرید. توصیه می کنیم سایر مقالات فیکس اسپرت را درباره مشکلات متداول تردمیل،‌ راهنمای سرویس و نگهداری و ... مطالعه نمایید.

سر و صدای تردمیل | تعمیر تردمیل در اصفهان | فیکس اسپرت
سر و صدای تردمیل | تعمیر تردمیل در اصفهان | فیکس اسپرت

مشکلات احتمالی مربوط به تسمه

به منظور پاسخ به این پرسش که دلایل سروصدای تردمیل چیست؟ در قدم اول باید اطمینان حاصل کنید که تسمه به خوبی تنظیم شده باشد، سفت یا شل بودن غیر استاندارد تسمه ممکن است به ایجاد خرابی در سایر قسمت های دستگاه منجر شود. یک تسمه تنظیم نشده می تواند باعث ایجاد سر و صدای تردمیل مانند جیر جیر شود. بهتر است از دفترچه راهنمای تردمیل برای روغن کاری تسمه کمک بگیرید. در سایر مقالات فیکس اسپرت نیز به این مسئله اشاره شده است. بهتر است بدانید که برای بهره مندی از بهترین بازده تردمیل باید بین تسمه و عرضه دستگاه اصطکاک کمی وجود داشته باشد. این ویژگی به افزایش طول عمر موتور تردمیل نیز کمک می کند.

مشکلات موتور

اگر موتور تردمیل با گرد و غبار یا آلودگی های محیطی درگیر باشد، به مرور زمان سروصدای تردمیل شنیده خواهد شود. از آن جایی که عملکرد موتور تردمیل با تولید الکتریسیته ساکن همراه است، تمایل آن به جمع آوری گرد و غبار، کرک و پرز، و مو زیاد است. تمیز کردن دوره ای موتور تردمیل، البته طبق دستور العمل های سازنده، برای پیشگیری از تجمع گرد و غبار و در نتیجه جلوگیری از ایجاد نقص فنی اجزای موتور بسیار مهم است. برای این کار در زیر تردمیل خود یک حصیر یا لاستیک بیاندازید تا از اثرات ظرفیت الکتریسیته ساکن کاسته شود. اگر با وجود سروصدا یا بدون وجود آن، شاهد بو یا دود عجیب بودید، به سرعت از تردمیل پیاده شده و آن را از برق بکشید. برای اطلاع از توصیه های ایمنی با فروشنده یا کارخانه تولید کننده تردمیل و یا تعمیر کار تردمیل، تماس بگیرید.

سر و صدای تردمیل | تعمیر تردمیل در اصفهان | فیکس اسپرت
سر و صدای تردمیل | تعمیر تردمیل در اصفهان | فیکس اسپرت

مشکلات اجزای دیگر دستگاه

اجزای مختلف تردمیل می تواند باعث خرابی یا بوجود آمدن سروصدای تردمیل شود. اگر پیچ و مهره یا پولی دستگاه شُل باشد، به احتمال زیاد سروصدای تردمیل شبیه صدای جیر جیر نیز شنیده می شود. بهتر است به کدهای error کنسول تردمیل نیز دقت کنید. پس از مشاهده کد، با توجه به دفترچه راهنمای دستگاه می توانید مکان سروصدای تردمیل یا خرابی دستگاه را نیز پیدا کنید. چنانچه موفق به رفع مشکل سروصدای تردمیل خود نشدید، میتوانید با مشاورین رایگان فیکس اسپرت تماس برقرار نمایید.

نکات مربوط به نگهداری و مراقبت

نگهداری و مراقبت از تردمیل بهترین راه برای پیشگیری از مشکلاتی است که باعث ایجاد سر و صدای تردمیل می شود. هر هفته، تردمیل خودرا تمیز نمایید، اهمیت زیادی به تسمه و عرشه دستگاه بدهید. اصطکاک بین تسمه و عرشه را به صورت ماهانه بررسی نموده و ببینید آیا قسمتی از تسمه پاره یا خش دار شده است یا نه؟! در صورت لزوم، تسمه تردمیل را روغن کاری کرده و شانه های موتور تردمیل را تمیز کنید. کاور موتور را برداشته و تمامی گرد و غبار را پاک کنید. اگر نیاز است، تسمه تردمیل خودرا عوض کنید. به منظور رفع سر و صدای تردمیل و برای تعویض تسمه و قطعات تردمیل با قیمت مناسب میتوانید با فیکس اسپرت تماس بگیرید. جهت تمایل با آشنایی بیشتر با تیم فیکس اسپرت صفحه درباره ما را مطالعه فرمایید.

سر و صدای تردمیل | تعمیر تردمیل در اصفهان | فیکس اسپرت

چگونه مشکل سر و صدای تردمیل را برطرف کنم؟

سروصدای تردمیل می تواند یک موضوع آزاردهنده باشد. سروصدای تردمیل می تواند به علت نامیزان بودن یکی از قطعات، بلبرینگ، تسمه فرسوده یا شل بودن قرقره غلتک باشد. سیستم محرک تردمیل را چک کرده و ببینید آیا یکی از قطعات باعث ساییده شدن قطعه دیگر می شود. تسمه و قرقره ها باید میزان باشند، و فن (خنک کننده) موتور و “پره ها”یی که درون سنسور ِ سرعت حرکت می کنند، قطعاتی هستند که باید چک شوند. راهنمای تسمه را که در زیر تردمیل قرار دارد، چک کنید. اگر خیلی باشدت به سمت تسمه حرکت می کند، می تواند باعث سروصدای تردمیل باشد. در صورت لزوم می توانید راهنمای تسمه را خم نمایید. در بخش راهنمای تردمیل، لیز خوردن تسمه را در بخش رفع اشکال بخوانید تا بتوانید تشخیص دهید که قرقره ای شل شده است. اگر قرقره ها به دقت بررسی شدند و بلبرینگ ها مشکلی ندارند، تسمه موتور باید عوض شود. اگر از یکی از غلتک ها یا موتورها سروصدای بلبرینگ را می شنوید، بدیهی است که آن بخش نیاز به تعمیر دارد یا باید تعویض شود. اگر آن قسمت صدایی مثل جیرجیر موش می دهد، در بسیاری مواقع نشان دهنده این است که تسمه موتور هم خراب شده است. اگر همچنان مشکل سروصدای تردمیل حل نشده، تسمه موتور بایستی تعمیر یا تعویض شود. جهت تعویض قطعات تردمیل با تیم ماهر فیکس اسپرت تماس بر قرار کنید.